Witaminy&suplementy na potencję

Jak suplementować witaminy?

Zbilansowana dieta może nie wystarczyć do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W związku z tym niezbędne jest uzupełnianie witamin przy pomocy różnego rodzaju suplementów. Obecnie na rynku tego typu produkty można zakupić w różnej postaci, a mianowicie kapsułek, kropli, środków do rozpuszczania oraz syropów. Pozwala to na dobór odpowiedniego rozwiązania do potrzeb osoby dorosłej i w wielu przypadkach również dzieci, które mają problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu witamin.

Witaminy – czym one właściwie są?

Obecnie bardzo dużo mówi się o witaminach, jednak niewiele osób wie, czym one właściwie są. To nic innego jak związki organiczne o różnorodnej budowie chemicznej. Witaminy pełnią ważne dla całego organizmu funkcje, a dokładniej regulujące oraz odżywcze. Oczywiście nie można ich w żaden sposób zastąpić, jednak należy również pamiętać, że suplementacja witamin jest naprawdę bardzo ważna. Witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, moczowego i krwionośnego. Z kolei odpowiedni poziom odporności zapewnia witamina C. Bardzo ważna jest również suplementacja witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Do tej grupy zalicza się przede wszystkim witaminy A, D, E oraz K.

Odpowiednia suplementacja witamin

Organizm sam w sobie nie jest w stanie produkować odpowiedniej ilości witamin, w związku z tym konieczna jest ich odpowiednia suplementacja. Oczywiście podstawą prawidłowego żywienia jest dopasowana w odpowiedni sposób dieta. Powinna zawierać między innymi niezbędne składniki energetyczne, odżywcze, regulujące oraz budulcowe. Suplementacja witamin jest naprawdę bardzo ważna, gdyż organizm nie jest w stanie samodzielnie dostarczyć sobie niezbędnych witamin. W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są rozwiązania w różnej formie, a najczęściej są to preparaty w formie tabletek oraz syropów. Oczywiście wybór najlepszych środków powinien być odpowiednio przemyślany, ponieważ tylko wtedy suplementacja witamin spełni wszelkie funkcje. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z dietetykiem oraz lekarzem. Warto również sięgnąć po poradę farmaceuty w aptece, gdzie będziemy kupować określone preparaty.

Suplementacja witamin u najmłodszych

Dzieci gwałtownie się rozwijają, a więc ich organizm charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na witaminy, szczególnie te o działaniu odżywczym i budulcowym. Suplementacja witamin jest konieczna, gdyż dzieci są narażone na pewnego rodzaju braki. Wraz z rozwojem naszej pociechy powinniśmy przekazywać jej zasady zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Najmłodsi bardzo często do posiłków podchodzą w sposób wybiórczy i unikają owoców, warzyw czy też nabiału. Odpowiednia suplementacja witamin może okazać się najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji. Oczywiście wybór najlepszych preparatów nie jest prosty. W związku z tym należy udać się do specjalisty i przeprowadzić badania. To właśnie one pozwolą określić, z jakimi brakami zmaga się z nasze dziecko.

Zobacz