Witaminy&suplementy na potencję

Które witaminy wspierają męską potencję?

Jakość życia seksualnego mężczyzn w dużej mierze jest uzależniona od witamin i składników mineralnych. Powinny być one dostarczane do organizmu w spożywanej przez panów żywności, nic więc dziwnego, że zróżnicowana, odpowiednio zbilansowana dieta potrafi zrobić dla potencji więcej niż niejedna tabletka. Należy jednak liczyć się z tym, że gdy organizm się starzeje albo jest narażony na nieustanny stres, przyswajalność witamin i minerałów ulega pogorszeniu. W takim przypadku z pomocą przychodzi również właściwa suplementacja.

Witamina D i jej rola

Badacze już od dawna zwracają nam uwagę na to, że witamina D ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu i jego funkcjonowania. Jej niedobory można wiązać również z problemami z potencją. Najczęściej zjawisko to tłumaczy się upośledzeniem produkcji testosteronu w związku z niedostateczną ilością witaminy D. Nie da się też ukryć, że witamina ta odpowiada za walkę z wolnymi rodnikami. Gdy jej brakuje, te wpływają niekorzystnie na ilość niezbędnego do powstania procesu erekcji tlenku azotu. Niewłaściwa ilość witaminy D jest też wiązana z problemami z pracą serca, a nawet z rakiem prostaty.

Niestety, przeciwdziałanie niedostatecznej ilości tej witaminy w organizmie nie jest wcale prostym zadaniem. Trudno się temu zresztą dziwić biorąc pod uwagę to, że za jej wytwarzanie odpowiadają przede wszystkim promienie UV. Oczywiście, można jej szukać także w pożywieniu, w tym w rybach morskich, jajach i nabiale. W przypadku tej witaminy jednak suplementacja jest wskazana bardziej niż w odniesieniu do jakiejkolwiek innej.

Witamina E na potencję

Dobra synteza hormonów płciowych ma fundamentalne znaczenie dla jakości męskiego życia seksualnego. Jeśli więc chcemy o nią zadbać, nie możemy zapominać o tych potrawach, które są cennym źródłem witaminy E. I ona, podobnie, jak witamina D, jest znakomitym przeciwutleniaczem. Jeśli więc będziemy troszczyć się o to, aby naszemu organizmowi jej nie brakowało, możemy liczyć i na to, że zacznie się on wolniej starzeć.

Na szczęście, znalezienie produktów bogatych w witaminę E nie jest trudne. Zwykle w tym kontekście mówi się tak o orzechach, jak i o migdałach, choć nie można zapominać również o ziarnach zbóż, maśle oraz tłustych rybach. Warto w tym miejscu pamiętać, że zalecana dzienna dawka witaminy E rośnie wraz z wiekiem mężczyzny.

Witaminy z grupy B dla mężczyzn

Witaminy z grupy B (w tym zwłaszcza ryboflawina i tiamina) także odgrywają niebagatelną rolę w pobudzaniu organizmu do tego, aby produkował on hormony płciowe. Braki w tym zakresie mogą więc prowadzić nie tylko do problemów z erekcją, ale nawet do niepłodności. Ryboflawina dodatkowo odpowiada za to, aby impulsy nerwowe odpowiadające za erekcję były przekazywane prawidłowo, wszystkie witaminy z tej grupy wspierają zaś męskie naczynia krwionośne. Chcąc uzupełnić niedobory omawianej tu witaminy, najlepiej stawiać na produkty pełnoziarniste. Witaminy z grupy B pojawiają się także w roślinach strączkowych, rybach, wieprzowinie, wątróbce oraz w orzechach.

Zobacz