Olejki na potencję

Olejek jaśminowy na potencje

Aromatyczny olejek jaśminowy w Azji kojarzony jest z hinduskim bogiem miłości, na całym świecie traktowany jako afrodyzjak. Uważa się, że najskuteczniejsze olejki o właściwościach afrodyzjakalnych pochodzą właśnie z białych kwiatów. Słodki, a zarazem mocny zapach olejku jaśminowego świetnie sprawdza się do kąpieli oraz masażu. 

Olejek jaśminowy należy do jednych z najbardziej kosztownych olejków esencjonalnych. Jest to spowodowane wysokim kosztem pozyskiwania płynu, na który składa się ogromna ilość kwiatów. Uznawany za skuteczny afrodyzjak, który leczy skutki impotencji i potrafi zwiększać libido. 

Właściwości kwiatu jaśminu

Kwiat jaśminu wykorzystywany jest w lecznictwie od setek lat. Jego naturalne właściwości, które wynikają z bogactwa związków chemicznych sprawiają, że jest on polecany na wiele dolegliwości w tym także problemy z potencją. Jaśmin to prawdziwe bogactwo flawonoidów oraz olejków eterycznych, które posiadają takie substancje jak: nonanal, nopinon, farnezol, terpinolen i inne. Składniki te odpowiadają za działanie relaksacyjne oraz uspokajające. 

Ze względu na jego intensywny, ciepły zapach znalazł zastosowanie w aromaterapii. Wspomaga leczenie depresji, bezsenności oraz nadmiernej nerwowości. W krajach azjatyckich kwiat jaśminu uważany jest za naturalny lek na kłopoty z potencją. Podana herbata z jaśminem podwyższa libido oraz likwiduje problemy z potencją. W Indiach olejek jaśminowy jest ważnym elementem podczas ślubu oraz nocy poślubnej. Olejek eteryczny jaśminowy działa zarówno na kobiety jak i mężczyzn, skuteczny w zmaganiach z impotencją, szczególnie gdy problemy te wynikają z przemęczenia czy długotrwałego stresu. 

Olejek jaśminowy świetnie oddziałuje na skórę. Ekstrakt z kwiatu jaśminu znalazł zastosowanie w kosmetyce, gdzie wchodzi w skład wielu produktów przeznaczonych do skóry problematycznej lub alergicznej. Jego naturalne zdolności spłycają zmarszczki, nawilżają skórę oraz uelastyczniają. Kwiat jaśminu posiada także zdolność do leczenia oparzeń słonecznych. 

Olejek eteryczny - dla kogo?

Kwiat jaśminu może być podawany nie tylko zewnętrznie w formie olejku do masażu, lecz także wewnętrznie w formie herbaty. Olejek jaśminowy idealnie sprawdza się dla kobiet mających problemy hormonalne, osób cierpiących na bóle głowy, mających problemy z zasypianiem czy ze stresem. Olejek eteryczny jaśminowy wspiera mężczyzn mających problemy z potencją. Kwiat jaśminu dzięki swoim naturalnym właściwościom pomaga przy stanach depresyjnych. Olejku eterycznego jaśminowego nie powinny użytkować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, jest to spowodowane większym ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznych.

Zobacz