Olejki na potencję

Olejek imbirowy na potencję

Istnieje wiele sposobów na to, aby zwiększyć sprawność seksualną. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie naturalnych preparatów na potencję, które nie wywołują skutków ubocznych. Olejki eteryczne sprawdzą się nie tylko do relaksacyjnej kąpieli, lecz także do masażu.

Naturalne afrodyzjaki wprowadzone do codziennego jadłospisu są w stanie wzmocnić pożądanie wśród partnerów, dodać im energii oraz sił witalnych. W porównaniu z preparatami chemicznymi, które działają jednorazowo, afrodyzjaki naturalne stosowane regularnie są w stanie zadziałać znacznie dłużej. Mimo wszystko warto pamiętać, że są to wyłącznie środki doraźne, które nie wykazują kompleksowego działania, jakim cechują się lekarstwa.

Olejek imbirowy - właściwości

Olejek eteryczny imbirowy posiada intensywny aromat oraz dosyć świeżą i słodką nutę. Głównymi składnikami olejku imbirowego są: zingiberol, gingerol oraz zinferon, które odpowiadają za lekko palący, gorzki smak tej przyprawy. Wszystkie te substancje wykazują lecznicze działanie. Ułatwiają m.in trawienie, łagodzą mdłości, a także łagodzą bóle miesiączkowe. Olejek imbirowy świetnie sprawdza się także do niwelowania migreny. Imbir sam w sobie posiada zdolność do rozgrzewania i uodparniania organizmu. 

Kolejną jego właściwością jest usprawnianie krążenia krwi. Imbir nie tylko rozgrzewa, ale pozwala także na szybszy transport krwi do narządów rozrodczych, co wpływa na podniesienie sprawności seksualnej. Imbir stanowi niewyczerpane źródło przyjemności, które reguluje zaburzenia erekcji u mężczyzn. Imbir równie często stosowany jest w formie olejku lub ziela przez kobiety, gdyż wpływa rozluźniająco na zmysły, koi nerwy i rozgrzewa organizm. Imbir jest w stanie wyostrzyć zmysły, zwiększyć apetyt. Nawet niewielka ilość olejku eterycznego o zapachu imbirowym może zwiększyć popęd seksualny. 

Olejek imbirowy- dla kogo?

Ze względu na ostry smak imbiru nie jest on przeznaczony do stosowania przez wszystkich. Niestety, ale imbir posiada działanie drażniące. Z tego względu nie jest on zalecany do stosowania przez osoby chorujące na przewlekłą chorobę układu pokarmowego, czyli wrzody żołądka lub dwunastnicy, a także refluks żołądkowy. Imbiru powinny także unikać osoby, które zmagają się z wysokim ciśnieniem krwi. Stosowanie imbiru przez kobiety w ciąży powinno być skonsultowane z lekarzem, który potwierdzi bezpieczeństwo stosowania tej przyprawy zarówno w formie ziela jak i olejku eterycznego. Olejek imbirowy sprawdzi się w okresie przeziębienia oraz obniżonej odporności organizmu. 

Zobacz