Olejki na potencję

Olejek rozmarynowy na potencję

Olejek rozmarynowy jest prawdziwym bogactwem witamin oraz cennych związków mineralnych, które znacząco wpływają na stan skóry oraz całego organizmu. Płyn ten znany jest już od setek lat, używany jako naturalny lek na wiele dolegliwości. Olejek rozmarynowy stał się również idealnym środkiem na pobudzenie organizmu, co sprawdza się przy obniżonym libido. 

Olejek rozmarynowy powstaje z jednego z najbardziej znanego ziela na świecie czyli rozmarynu. Ta pachnąca roślina posiada w sobie naturalne właściwości, które pozwalają przekształcić ją w intensywnie pachnący olejek rozmarynowy. Płyn ten sprawdza się w kosmetologii, choć uważany jet także jako świetny afrodyzjak, który pobudza krążenie. Olejek rozmarynowy spokojnie można wykonać w domu.

Olejek rozmarynowy - właściwości

Płyn z rozmarynem wykorzystywany jest na wiele dolegliwości zdrowotnych. Sprawdza się m.in przy zapaleniach skórnych, ponieważ świetnie odkaża skórę. Działa przeciwzapalnie, ściągająco oraz antyoksydacyjnie. Nie tylko świetnie nawilża skórę, odżywiając ją od środka, lecz także zapobiega przed zmarszczkami. Jego naturalne zdolności pozwalają zredukować cellulit. Olejek z rozmarynu świetnie wzmacnia układ immunologiczny, regulując także funkcjonowanie układu pokarmowego.

Co ciekawe, olejek rozmarynowy posiada również zdolność do usprawniania układu krążenia, co jest niezwykle pomocne przy zaburzeniach potencji. Płyn świetnie odpręża ciała, wpływa kojąco także na umysł. Jego ostry i ziołowy zapach działa pobudzająco, usuwając zmęczenie fizyczne oraz umysłowe. Aromatyzacja przy użyciu olejku rozmarynowego pozwala zbudować odpowiedni nastrój. W tym przypadku sprawdzi się kominek zapachowy lub nawilżacz powietrza. Olejkiem rozcieńczony z wodą destylowaną można użyć do skropienia pościel.

Olejek rozmarynowy - dla kogo?

Pomimo tak wielu właściwości olejku rozmarynowego, nie wszyscy mogą go stosować. Jego intensywny zapach oraz właściwości, mogą zaszkodzić osobom chorującym na nadciśnienie tętnicze, padaczkę. Nie zaleca się używania olejku przez kobiety w ciąży oraz dzieci poniżej 12 roku życia. Dawniej rozmaryn wykorzystywany był jako środek przyspieszający poród. Rozmaryn niestety może uczulać, dlatego osoby nadwrażliwe na tę roślinę, powinny definitywnie zrezygnować z używania go w jakkolwiek formie. Przed zastosowaniem warto wykonać próbę uczuleniową, olejek rozmarynowy powinien być rozcieńczany.

Zobacz