Olejki na potencję

Olejek ylangowy na potencję

Olejek eteryczny ylangowy zwany po polsku jagodlinem wonnym. W krajach azjatyckich kwiaty tej rośliny rozrzucane są na łóżko nowożeńców. Naturalny olejek posiada właściwości antyseptyczne i uspokajające. Olejek ylangowy jest także znanym na całym świecie afrodyzjakiem, który pobudza zmysły i zwiększa libido. 

Olejek ylangowy najchętniej stosowany jest w aromaterapii. Wykazuje działanie antyseptyczne i uspokajające, co szczególnie sprawdza się w leczeniu stanów depresyjnych lub przy nadmiernym stresie. Ze względu na intensywność działania oraz jego silny zapach, olejek należy podawać rozcieńczony i w niedużych ilościach. Zaleca się stosowanie ok. 2 kropli na zabieg. 

Olejek ylangowy - właściwości

Olejek eteryczny ylang-ylang to niesamowity w działaniu produkt, który pobudza zmysły, niweluje napięcie nerwowe oraz redukuje stres. Olejek, który w polskim tłumaczeniu nazywany jest „kwiatem kwiatów”. Naturalnie wyrabiany na Filipinach, olejek ylangowy wykazuje szereg pozytywnych właściwości, z czego większość z nich dotyczy odprężenia organizmu oraz jego uspokojenia. Stan relaksu, który utrzymuje się zastosowaniu olejku sprawia, wzrasta pożądanie. Aromaterapia przy użyciu olejku ylangowego wykorzystywana jest w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych. Ponadto produkt wykazuje bardzo dobre działanie na włosy, które nawilża oraz przeciwdziała ich wypadaniu. Olejek sprawdzi się na wszelkie kłopoty skórne, gdyż wykazuje właściwości antybakteryjne. 

Nie można zapominać, że olejek ylangowy jest silnym afrodyzjakiem, który pomaga przywrócić naturalne libido. Masaż z wykonaniem olejku ylang ylang rozluźnia ciało, pobudza zmysły, świetnie odpręża nie tylko mięśnie, lecz także umysł. Olejek posiada bardzo kwiatowy, słodki smak, który świetnie komponuje się z olejkiem cytrynowym, pomarańczowym, z drzewa różanego lub sandałowego. Stosowany najczęściej w celu uregulowania ciśnienia oraz odprężenia ciała.

Olejek eteryczny ylangowy - dla kogo

Tak wiele właściwości olejku ylangowego sprawia, że cieszy się on sporym zainteresowaniem. Znalazł zastosowanie nie tylko w kosmetyce, lecz także przy redukowaniu objawów impotencji. Olejek eteryczny należy jednak używać w umiarkowanych ilościach, gdyż zbyt duża jego ilość powoduje nudności, bóle głowy, nadwrażliwość oraz wiele innych dolegliwości. Olejku nie powinny używać kobiety w ciąży, a także osoby o niskim ciśnieniu. Odradza się stosowania płynu przez osoby nadwrażliwe na zapachy. Olejek ylangowy wspiera kobiety po okresie porodu, w stanach depresji poporodowej. Świetnie wpływa na sen, a także równoważy poziom hormonów. 

Zobacz