Olejki na potencję

Olejek goździkowy na potencję

Afrodyzjaki naturalne są najbezpieczniejszymi a zarówno najbardziej skutecznymi metodami na podniesienie libido. Naturalny olejek goździkowy posiada wiele zdrowotnych właściwości, które wykazują zdolność do usprawniania funkcjonowania organizmu. Naturalny olejek eteryczny otrzymywany jest w procesie destylacji różowych pąków kwiatowych parą wodną. 

Niezwykle silne działanie olejku goździkowego znane jest już od wieków, m.in w dentystyce jako składnik dezynfekujący czy znieczulający. Najważniejsza substancja jaką jest eugenol wykazuje działanie odkażające, relaksujące, znieczulające, a także rozgrzewające. Niestety, dla niektórych olejek goździkowy może być niebezpieczny ze względu na niewielkie ilości metanolu, który dla człowieka jest toksyczny. 

Olejek goździkowy - właściwości 

Wielorakość właściwości olejku goździkowego sprawia, że jest on chętnie stosowany jako środek przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczy, przeciwwirusowy. Płyn ten może być wykorzystywany zewnętrznie na skórę, jako element masażu, a także do leczniczych nasiadówek, czy aromatycznych kąpieli. Olejek eteryczny może być także podawany wewnętrznie, oczywiście w postaci rozcieńczonej. Działa rozkurczająco, wiatropędnie, antyseptycznie i ściągająco. Właściwości olejku eterycznego goździkowego doceniane są przez alergików. 

Olejek goździkowy z powodzeniem wykorzystywany jest w kosmetyce, przemyśle perfumeryjnym oraz spożywczym. Płyn ten podawany jest także w przypadku problemów z potencją. Właściwości afrodyzjakalne pobudzają libido, rozgrzewają i odprężają. Kwiatowe nuty olejków eterycznych w szczególności uwielbiane są przez kobiety. W czołówce znajduje się olejek różany, ylangowy oraz goździkowy. W krajach arabskich olejek goździkowy tradycyjnie używany jest przez nowożeńców w noc poślubną. Posiada słodki, lekko korzenny zapach z nutą drzewną. Terapia impotencji przy udziale olejku goździkowego może stać się procesem długofalowym. Jeżeli nie istnieją żadne przeciwwskazania do stosowania olejku eterycznego z goździków, można go łączyć z innymi naturalnymi afrodyzjakami.

Olejek goździkowy - dla kogo?

Ze względu na silne działanie olejku goździkowego jego stosowanie powinno być niezwykle ostrożne oraz w stosownych dawkach. Przed zastosowaniem olejku goździkowego należy wykonać próbę alergiczną, która potwierdzi bezpieczeństwo stosowania. Olejek goździkowy niezwykle ostrożnie powinien być podawany dzieciom, ze względu na możliwość wywołania dyskomfortu trawiennego. Nieracjonalne dawkowanie olejku może wywołać zaburzenia pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz