Feromony damskie

Komunikacja zapachowa możliwa jest poprzez pewne substancje chemiczne zwane feromonami, które można podzielić na damskie i męskie. Te specyficzne środki chemiczne wytwarzane są w okresie młodości i decydują o aktywności seksualnej oraz zainteresowaniu partnerem. Jak działają feromony i gdzie można je znaleźć?
Feromonami nazywa się związki, które decydują o rodzaju komunikacji z innymi. Wydzielenie ich przez organizm sprawia, że zapach ciała informuje innych o nastawieniu, emocjach oraz popędzie seksualnym. Skóra posiada zdolność do emitowania substancji - feromonów, które są swoistymi perfumami przyciągającymi ludzi do siebie. Zarówno feromony damskie jak i męskie posiadają jedną główną substancję. W przypadku kobiet jest to: estratetraenol, w przypadku mężczyzn: androstadieton.
Feromony damskie - czym są?
Lotne substancje zwane feromonami nie tylko nadają skórze zapach, określają stan emocjonalny czy nastawienie. Są wyraźnymi wyznacznikami sprawności seksualnej oraz popędu danej osoby. Decydują o poziomie atrakcyjności oraz wyrażaniu siebie.
Na rynku powstają specjalne preparaty z feromonami, których schemat działania polega na zwiększeniu wydzielania feromonów oraz zwiększenia ich intensywności. Naturalnie występujące feromony odbierane są za pomocą węchu co podświadomie wpływa na postrzeganie człowieka w sytuacjach społecznych. Pożądanym skutkiem działania tychże feromonów jest zwiększenie popędu seksualnego.
Feromony damskie jak działają
Cały mechanizm działania ludzkich feromonów opiera się na bezpośrednim kontakcie z drugą osobą. Maleńkie cząsteczki feromonów odbierane są przez receptory zlokalizowane na ciele. Ludzkie feromony znajdują się m.in w pocie, ślinie, wydzielinie z pochwy, spermie i odbierane są przez narząd przylemieszowy, po czym informacja na ich temat trafia do mózgu.
Stosowanie dodatkowych środków wzmagających wydzielanie feromonów jest w pełni bezpieczne. Substancje te najczęściej są bezzapachowe. Feromony mogą potęgować atrakcyjność, jednak nie zredukują problemu niskiego libido czy zaburzeń potencji. Mogą jednak znacznie ułatwić kontakt międzyludzki i odbudować pewność siebie. Środki zwane feromonami powinny zawierać estratetraenol. Zazwyczaj wchodzi on w skład koncentratów do mieszania z ulubionymi perfumami lub gotowych zapachów z domieszką damskiego feromonu. Feromony damskie powinny być aplikowane tuż przed założeniem ubrania, najlepiej na szyję, nadgarstki, wewnętrzne strony kolan, ewentualnie na dekolt. Substancje te najczęściej ulatniają się średnio po 4-6h. W przypadku suchej skóry ich intensywność może być znacznie mniejsza. Po aplikacji damskiego feromonu nie należy go pocierać, gdyż może to spowodować podrażnienia skóry.